2020-10-12 13:00
Projekt edukacyjny "Lelów miejsce spotkania kultur"- warsztaty muzyki żydowskiej

Gminny Ośrodek Kultury w Lelowie realizował projekt pod nazwą „Lelów miejsce spotkania kultur”, który został dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt ten miał na celu przybliżenie historii, zwyczajów i kultury zarówno polskiej jak i żydowskiej, a także tego jak w przeszłości przenikały się obie kultury.

W ramach projektu przeprowadzone zostały cykle warsztatów edukacyjnych. I tak w dniach od 24 sierpnia do 4 września 2020 r. odbywały się warsztaty muzyki żydowskiej. Ta seria warsztatów skierowana była do uczestników wszystkich grup wiekowych, grających na różnych instrumentach muzycznych i mających różny poziom zaawansowania. Warsztaty te miały na celu wprowadzenie w świat melodii, nastrojów, rytmów i rodzajów instrumentalnej muzyki klezmerskiej, żydowskiej. Wszyscy uczestnicy, w przyjaznym i ciepłym kręgu, wspólnie, w życzliwej atmosferze uczyli się nowych melodii. W ramach tych warsztatów odbył się także Konkurs Piosenki Żydowskiej.

2003 - 2020