2020-10-12 13:09
Projekt edukacyjny "Lelów miejsce spotkania kultur"- Konkurs Piosenki Żydowskiej

Gminny Ośrodek Kultury w Lelowie realizował projekt pod nazwą „Lelów miejsce spotkania kultur”, który został dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt ten miał na celu przybliżenie historii, zwyczajów i kultury zarówno polskiej jak i żydowskiej, a także tego jak w przeszłości przenikały się obie kultury.

W ramach projektu przeprowadzone zostały cykle warsztatów edukacyjnych. I tak w dniu 8 września 2020 roku, zorganizowany został konkurs Piosenki żydowskiej. Aby wziąć w nim udział, uczestnicy wypełniali kartę zgłoszenia oraz przygotowywali dwa utwory, które prezentowały muzykę klezmerską, żydowską. Uczestnicy konkursu stworzyli piękne interpretacje wykonywanych przez siebie utworów i pokazali wysoki kunszt artystyczny. Celem konkursu było propagowanie i popularyzowanie projektu „Lelów miejsce spotkania kultur” w oparciu o repertuar zespołów klezmerskich oraz zespołów prezentujących muzykę żydowską. Prezentacja talentu i umiejętności uczestników konkursu, kształtowanie wrażliwości artystycznej, Kształtowanie postawy tolerancyjnej względem innej religii, kultury i tradycji oraz propagowanie dialogu międzykulturowego, popularyzowanie i rozwijanie zainteresowania kulturą i tradycją żydowską.

2003 - 2020