2020-10-12 12:34
Projekt edukacyjny "Lelów miejsce spotkania kultur"- warsztaty pisania w języku jidysz

Gminny Ośrodek Kultury w Lelowie realizował projekt pod nazwą „Lelów miejsce spotkania kultur”, który został dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt ten miał na celu przybliżenie historii, zwyczajów i kultury zarówno polskiej jak i żydowskiej, a także tego jak w przeszłości przenikały się obie kultury.

W ramach projektu przeprowadzone zostały cykle warsztatów edukacyjnych. I tak w dniach 28-29 sierpnia 2020 r. odbyły się warsztaty pisania w języku jidysz. Podczas zajęć uczestnicy dowiedzieli się o historii języka jidysz i jego współczesności, czym różni się jidysz od hebrajskiego, przekonali się także kto dziś mówi w jidysz i dlaczego. Wprowadzone zostały także podstawy alfabetu oraz praktyczne warsztaty pisania alfabetem żydowskim.

2003 - 2020