2011-12-21 10:15
V Gminny Konkurs "Na Szopkę Bożonarodzeniową"

Konkurs został zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Lelowie pod patronatem  Wójta Gminy Lelów Pana Jacka Lupy, ks. Henryka Młynarczyka- Proboszcza Parafii Lelów, ks. Stanisława Grudnia- Proboszcza Parafii Staromieście,

ks. Stanisława Swobodę- Proboszcza Parafii Nakło, ks. Jacka Szymańskiego- Proboszcza Parafii Podlesie oraz

ks. Sławomira Olszewskiego- Proboszcza Pearafii Drochlin.  Konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży z terenu gminy Lelów w czterech grupach wiekowych: dzieci szkół podstawowych, młodzież gimnazjalna, młodzież szkół ponadgimnazjalnych oraz dorośli. Celami konkursu były: popularyzacja i poszerzanie wiedzy o polskich zwyczajach i obrzędach bożonarodzeniowych, rozwijanie myślenia otwartego i twórczego, propagowanie wśród młodzieży różnych technik oraz spotkanie z bogactwem zwyczajów ludowych związanych z czasem Bożego Narodzenia. Na konkurs wpłynęło 11 prac. Komisja w składzie: Joanna Lechowska, Beata Skrzypczyk, Alicja Pawlik dokonała oceny prac. Przyznane zostały następujące miejsca i wyróżnienia:

I. KATEGORIA: dzieci klas I- III

Agata Molenda

Gimnazjum Lelów, kl. I

I miejsce

Nagrody dla laureatów konkursu zostały ufundowane przez Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Lelowie.

2003 - 2020