2020-10-19 15:45
Projekt edukacyjny "Lelów miejsce spotkania kultur"- koncert podsumowujący

Gminny Ośrodek Kultury w Lelowie realizował projekt pod nazwą „Lelów miejsce spotkania kultur”, który został dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt ten miał na celu przybliżenie historii, zwyczajów i kultury zarówno polskiej jak i żydowskiej, a także tego jak w przeszłości przenikały się obie kultury.

Realizacja projektu miała na celu przybliżenie historii, zwyczajów i kultury zarówno żydowskiej jak i polskiej, a także ukazanie tego jak w przeszłości przenikały się obie kultury. Bardzo ważnym celem projektu było propagowanie idei dialogu, tolerancji, otwartości i przeciwdziałania antysemityzmowi. Powyższe działania zrealizowane zostały przez: wykłady, projekcję filmową, dyskusję, spotkania, cykle warsztatów edukacyjnych, konkursy oraz wystawy.

Efektem końcowym projektu pod nazwą "Lelów mmiejsce spotkania kultur" był występ uczestników cyklu warsztatów muzycznych i tanecznych oraz laureatów Konkursu Piosenki Żydowskiej w dniu 18 października 2020 r. Podczas występu zaprezentowali się uczestnicy warsztatów muzycznych oraz tanecznych. Zaprezentowali oni utwory muzyczne oraz układy choreograficzne, których nauczyli się w czasie uczestnictwa w warsztatach. Swoje umiejeętności wokalne zaprezentowali także laureaci Konkursu Piosenki Żydowskiej. Wykonali oni przepiękne utwory z repertuaru zespołów wykonujących muzykę żydowską, jednak w swoich własnych, pięknych aranżacjach.