2019-12-09 13:30
VIII Konkurs Kolęd i Pastorałek już za nami...

Dnia 3 grudnia 2019 r. (wtorek) w Gminnym Ośrodku Kultury w Lelowie już po raz ósmy, odbył się konkurs kolęd i pastorałek ,,Radość kolędowania". Dzieci i młodzież z terenu gminy Lelów mogła zaprezentować swoje umiejętności wokalne. Organizatorami konkursu była Fundacja Nakielska oraz Gminny Ośrodek Kultury w Lelowie. W zmaganiach wzięło udział 34 wykonawców w czterech kategoriach wiekowych. Jury w składzie: Pani Elżbieta Miszczyńska, Pani Karolina Mrugalska z Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie, Ks. Sebastian Czopek oceniało wszystkich wykonawców. Po występie, każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom za udział w przeglądzie.

Organizatorem VIII Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek „Radość kolędowania” był Gminny Ośrodek Kultury w Lelowie oraz Fundacja Nakielska, współorganizatorem był Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie. W konkursie wzięli udział soliści, grupy wokalne i wokalno – instrumentalne z terenu gminy Lelów.

Celem konkursu było promowanie młodych talentów w obszarach muzycznych, rozbudzanie młodzieżowej aktywności muzycznej, upowszechnianie polskich kolęd, pastorałek oraz piosenek świątecznych, kultywowanie tradycji świątecznych oraz podtrzymanie w młodym pokoleniu tradycji śpiewu kolęd.

Wykonawców oceniała komisja konkursowa w składzie: Pani Karolina Mrugalska, Pani Elżbieta Miszczyńska oraz ks. Sebastian Czopek. Jury dokonało oceny wszystkich prezentacji według następujących kryteriów: czystość i poprawność wykonania, dobór repertuaru, ogólny wyraz artystyczny oraz oryginalność formy. W konkursie przyznano następujące miejsca i wyróżnienia:

KATEGORIA: SOLISTA

Kategoria wiekowa I (przedszkolaki)

I miejsce Karolina Kamizela, SP w Nakle

II miejsce Hanna Stania, GOK w Lelowie

III miejsce Maja Lekston, ZSP w Lelowie

Kategoria wiekowa II (klasy I- III)

Nie przyznano żadnego miejsca i wyróżnienia

Kategoria wiekowa III (klasy IV- VI)

I miejsce Łucja Łapaj, SP w Ślęzanach

Kategoria wiekowa IV (klasa VII i VIII)

I miejsce Klaudia Sochacka, GOK w Lelowie

II miejsce Weronika Lamch, GOK w Lelowie

Wyróżnienie: Daria Zatońska, ZSP w Lelowie

Kategoria: ZESPÓŁ

Kategoria wiekowa I (przedszkolaki)

Wyróżnienie: Starszaki, ZSP w Lelowie

Kategoria wiekowa II (klasy I- III)

I miejsce Aniołki, SP w Nakle

Kategoria wiekowa III (klasy IV- VI)

III miejsce Polanki, SP w Podlesiu

Wyróżnienie: Płomyki, GOKw Lelowie

Śpiewające Iskierki, SP w Ślęzanach

Kategoria wiekowa IV (klasa VII i VIII)

I miejsce Gwiazdeczki, SP w Podlesiu

Konkurs cieszył się sporym zainteresowaniem. Wpłynęły 32 zgłoszenia. Laureaci otrzymali pamiątkowe statuetki ufundowane przez Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Lelowie.