2018-05-14 13:01
VI Festiwal Artystyczny Dzieci i Młodzieży już za nami...

W czwartek 10 maja 2018 r. odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Lelowie VI Festiwal Artystyczny Dzieci i Młodzieży Gminy Lelów oraz gmin sąsiadujących. Organizatorami konkursu był GOK w Lelowie, Starostwo Powiatowe w Częstochowie oraz Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie. Konkurs odbył się w następujących kategoriach wiekowych.

*  przedszkole    *  klasy I – III

*  klasy IV - VI    *  gimnazjum oraz szkoła ponadgimnazjalna.

Celami konkursu było stworzenie możliwości zaprezentowania swoich umiejętności i talentów przez dzieci i młodzież, promowanie młodych talentów w obszarach muzycznych, integracja rodzin oraz dzieci i młodzieży z gmin sąsiadujących, wymiana pomysłów i doświadczeń w zakresie pracy z dziecięcymi oraz młodzieżowymi zespołami jak i rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci i młodzieży poprzez bezpośredni kontakt z kulturą.

Komisja w składzie: Paulina Zarzycka- instruktor ds. muzyki z Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie, Agnieszka Skowrońska- kapelmistrz, Włodzimierz Kuca- starszy instruktor ds. tańca i choreografii z Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie oraz Mateusz Wójcik- instruktor gry na instrumentach, oceniała przede wszystkim rytmikę wykonywanego utworu oraz intonację i barwę głosu wykonawców. Ważnym elementem był dobór repertuaru a także jego muzyczna interpretacja, dużym atutem był „żywy” akompaniament. Zespoły instrumentalne, instrumentalno-wokalne oraz taneczne oceniane były dodatkowo w następujących kryteriach: współpraca zespołu, jednolitość wykonywanego utworu, choreografia sceniczna. W przesłuchaniach wzięło udział ponad 250 uczestników.

Wszystkich laureatów tegorocznego Festiwalu poznamy podczas wręczenia nagród na Pikniku Rodzinnym z okazji Dnia Matki i Dziecka w niedzielę 27 maja 2018 r., na który już dzisiaj serdecznie wszystkich Państwa zapraszamy.

2003 - 2017