GOK Lelów
2018-04-16 11:40
10- lecie Dziecięcej i Młodzieżowej Orkiestry Dętej

W niedzielne popołudnie 15 kwietnia w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Lelowie odbył się koncert z okazji 10- lecia działaności Dziecięcej i Młodzieżowej Orkiesrty Dętej. Na początku spotkania zostali przywitani wszyscy przybyli goście. Dyrektor GOK- Pani Ewa Molenda- przypomniała rys historyczny naszej orkiestry, wszystkich kapelmistrzów, którzy pracowali nad doskonaleniem warsztatu muzycznego młodych orkiestrantów oraz wszystkie osiągnięcia, jakie udało im się zdobyć podczas swej dziesięcioletniej działaności. W trakcie spotkania odbyło się uroczyste wręczenie nowych instrumentów, zakupionych przez Stowarszyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Lelów i przekazanych dla naszej, prężnie działającej orkiestry. Koncert został podzielony na dwie części. W pierwszej mogliśmy wysłuchać najmłodszych rekrutów, którzy swoją przygodę z nauką gry na instrumentach dętych zaczęła niedawno, a już mogli zaprezentować swoje umiejętności na dużej scenie. Wśród najmłodszych zaprezentowali się: Izabela Maj, Wiktoria Maj, Małgorzata Stępień, Justyna Nieroda, Julia Nieroda oraz najmłodszyc Wiktor Szeszuła. W drugiej części koncertu obecna kapelmistrz- Pani Agnieszka Skowrońska, która zaczęła swoją pracę w 2014 roku, przedstawiła cały obecny skład orkiestry. Należy zaznaczyć, że kilkoro najstraszych członków, zasila szeregi orkiestry od samego początku jej istnienia.

Obecny skład orkiestry:

Trąbki: Sebastian Jasiński, Marek Tręda, Kamil Giermala, Jakub Nowak, Mateusz Śrubarz, Bartosz Brodek, Karol Klimas

Tenory: Damian Jasiński, Jakub Świątek, Jakub Janasik, Marcin Gadnicki

Puzon: Marcin Jasiński

Tuba: Barłomiej Stępień, Łukasz Tręda

Sekcja perkusji: Krzysztof Sokoliński, Sławomir Kotarski

Flety: Agata Śrubarz, Kinga Kotarska, Anna Rał, Paulina Motłoch

Klarnety: Mateusz Walaszczyk, Natalia Dors, Karina Zymek, Julia Kaźmierczak, Julia Wichrowska

Saksofony: Weronika Haładus, Dorota Bieda, Jowita Grabowska, Karina Sikora, Natalia Nowak

Orkiestra wykonała dziesięć utworów, na zakończenie całego występu otrzymali oni od publiczności owacje na stojąco i jak na prawdziwych artystów przystało nie udało im się zejść ze sceny bez bisów. Na koniec została jeszcze przygotowana niespodzianka dla orkiestrantów oraz wszystkich gości zasaidających na widowni w postaci ogromnego tortu z okazji 10 lecia Orkiestry.

Z okazji Jubileuszu składamy serdeczne gratulacje i podziękowania za wieloletnią aktywną, pełną profesjonalizmu pracę artystyczną. Dziękujemy wszystkim Członkom Orkiestry za niezwykłe zaangażowanie i obecność w życiu kulturalnym i społecznym naszej gminy. Tak trudno wyobrazić sobie obchody świąt państwowych, gminnych i kościelnych bez Waszego udziału.

Prezentowany przez Was różnorodny repertuar, zawsze doskonale dopracowany, zachwyca, wzrusza i pozostawia w pamięci niezapomniane wrażenia.

Życzymy dalszych sukcesów, satysfakcji płynącej ze wspólnego muzykowania oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

2003 - 2017