2018-01-11 10:09
Wyniki konkursu "Najpiękniejsza szkolna choinka"

Organizatorem konkursu na „Najpiękniejszą szkolną choinkę” był Gminny Ośrodek Kultury w Lelowie. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół z terenu gminy Lelów oraz nauczyciele koordynatorzy, którzy nadzorowali pracę przy dekoracji świątecznych drzewek.

Celem konkursu było kultywowane dziedzictwa niematerialnego, jakim jest strojenie choinki z okazji świąt Bożego Narodzenia, rozwijanie myślenia otwartego i twórczego, rozwój wrażliwości artystycznej i plastycznej, propagowanie wśród dzieci i młodzieży różnych technik plastycznych jako środka wypowiedzi artystycznej..

Udekorowane choinki oceniała komisja konkursowa powołana przez organizatora w składzie: Pani Małgorzata Chebel- starszy instruktor ds. plastyki z Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie oraz Pani Ewelina Mędrala- Młyńska- instruktor ds. kultury ludowej z Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie,. Jury dokonało oceny wszystkich choinek biorących udział w konkursie według następujących kryteriów: dekoracyjność, spójność tematyczna, oryginalność,  estetyka oraz pracochłonność. W konkursie przyznano następujące miejsca i wyróżnienia:

KATEGORIA: CHOINKA SZKOLNA

Lp.

NAZWA SZKOŁY

MIEJSCE

1.

Szkoła Podstawowa w Podlesiu

2.

Szkoła Podstawowa w Ślęzanach

3.

Zespół Szkolno Przedszkolny w Lelowie

4.

Szkoła Podstawowa Fundacji „Elementarz” w Nakle

III

Nagrody dla laureatów zostały ufundowane przez Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Lelowie.

2003 - 2016