2011-10-26 14:30
Pałac otwiera podwoje

W sobotę 22 października w pałacu w Nakle odbył się koktajl z okazji ogłoszenia planów działalności Fundacji Nakielskiej, która ma w nim swoją siedzibę.

Fundacja Nakielska, krórej prezesem jest obecna właścicielka zespołu pałacowo-parkowego, Marzenna Reyher, wiąże swoje cele z dalszą rozbudową obiektu i stworzenia w nim centrum aktywności o charakterze artystyczno- kulturalnym, a także sportowym. O kolejnych wydarzeniach będziemy informować na bieżąco.
          W gronie ponad 30 gości byli m.in. wójt Lelowa, Jacek Lupa z małżonką, starosta zawierciański, Rafał Krupa z małżonką,  wójt Irządz, Jan Molenda, przewodnicząca Rady Miasta i Gminy Szczekociny, Teresa Niechciał. Partnerem organizacyjnym wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury w Lelowie, którym kieruje Ewa Molenda.
          Imprezę uświetnił kameralny koncert muzyki barokowej na skrzypce i wiolonczelę w wykonaniu aspirujących młodych artystek, Kamili Piątkowskiej oraz Julii Łydżby.