2011-08-24 07:01
V Konkurs Plastyczny pod hasłem: "Lelów miejsce spotkania kultur"

Konkurs został zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Lelowie pod patronatem Starosty Częstochowskiego Pana  Andrzeja Kwapisza oraz Wójta Gminy Lelów Pana Jacka Lupy.

Konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży z terenu województwa śląskiego w czterech grupach wiekowych: dzieci 9-11 lat, 12-13 lat, gimnazjaliści i licealiści.

Celami konkursu były: popularyzacja plastycznej twórczości dzieci i młodzieży, rozwijanie myślenia otwartego i twórczego oraz rozwijanie wyobraźni plastycznej. Na konkurs wpłynęło 11 prac.

Komisja w składzie: Joanna Lechowska, Beata Skrzypczyk, Alicja Pawlik dokonała oceny prac.

Przyznane zostały następujące miejsca:

Kategoria: 9- 11 lat

I miejsce- Kaja Boratyńska, SOKiS Janów

I miejsce- Mateusz Grzelka, Szkoła Podstawowa nr 2 Szczekociny

III miejsce- Karina Rozpondek, SOKiS Janów

Kategoria: Gimnazjum

I miejsce- Agata Szyda, SOKiS Janów

II miejsce- Karina Kowalska, Gimnazjum Lelów

II miejsce- Ewelina Grabowska, Gimnazjum Lelów

III miejsce- Michał Boratyński, SOKiS Janów

Kategoria: Liceum

I miejsce- Urszula Tracz, Liceum Ogólnokształcące Szczekociny

Nagrody dla laureatów konkursu zostały ufundowane przez Pana Marka Pikułę właściciela  „PLUS GSM” w Koniecpolu oraz Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Lelowie.

2003 - 2017