2011-08-24 08:05
II Dziecięcy i Młodzieżowy Konkurs Piosenki Żydowskiej w Lelowie

Konkurs został zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Lelowie pod patronatem Starosty Częstochowskiego Pana Andrzeja Kwapisza.

Konkurs adresowany był do solistów z województwa śląskiego w kategorii wiekowej 10-18 lat.

Uczestnicy wykonywali piosenki w oparciu o repertuar zespołu klezmerskiego „Chmielnikers”.

Celami konkursu były: propagowanie i popularyzowanie festiwalu kultury polskiej i żydowskiej „Święto Ciulimu – Czulentu” - Lelowskie Spotkanie Kultur. Kształtowanie postawy tolerancyjnej względem innej religii, kultur i tradycji. Prezentacja talentu i umiejętności uczestników konkursu. Kształtowanie wrażliwości artystycznej młodych ludzi.

Komisja w składzie: Beata Misztal, Marzena Sadłocha, Beata Skrzypczyk dokonała oceny wykonanych utworów.

Przyznane zostały następujące miejsca:

I miejsce- Kinga Tyjas, Gminny Ośrodek Kultury Lelów

I miejsce- Paulina Labocha, Gminny Ośrodek Kultury Wręczyca Wielka

II miejsce- Weronika Janasik, Gminny Ośrodek Kultury Lelów

II miejsce- Anna Soluch, Gminny Ośrodek Kultury Wręczyca Wielka

III miejsce- Agata Molenda, Gminny Ośrodek Kultury Lelów

III miejsce- Weronika Glinka, Małachów, gmina Szczekociny

III miejsce- Karina Bryła, Gminny Ośrodek Kultury Wręczyca Wielka

Nagrody dla laureatów konkursu zostały ufundowane przez Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Lelowie.

I miejsce- wartość nagrody 100 zł, II miejsce- wartość nagrody 80 zł, III miejsce- wartość nagrosy 60 zł

2003 - 2017