2011-08-24 09:30
IX Święto Ciulimu- Czulentu. Lelowskie spotkanie kultur.

W Lelowie już po raz dziewiąty odbył się festiwal kultury polskiej i żydowskiej

„IX Święto Ciulimu- Czulentu. Lelowskie Spotkanie Kultur”. Głównymi atrakcjami w tym roku były m.in. występy zespołów folklorystycznych z Portugalii i Macedonii, koncert Zespołu Pieśni i Tańca „WOLBROMIACY", występ Angeliki Kiepury półfinalistki programu TVN „Mam Talent” oraz innych artystów, laureatów festiwali krajowych i zagranicznych. Ponadto w programie znajdował się występ męskiego kwartetu wokalnego „Dolces Pueris" z Częstochowy, koncert zespołu „Present Perfect” oraz występy zespołów klezmerskich „Chmielnikers” i „KLEZZMATES”.

Imprezie towarzyszyły wystawy fotograficzne, pokaz wyrobów rękodzieła artystycznego oraz degustacja i sprzedaż potraw regionalnych i żydowskich. Oprócz ciulimu i czulentu w Lelowie można było spróbować gęsich pipek, raków, gęsiego smalcu, oraz lelowskiej śliwowicy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

2003 - 2017